Udany seks przy przeroście prostaty – czy to możliwe?

Wbrew obiegowej opinii to nie przerost gruczołu krokowego powoduje problemy z erekcją, a leki stosowane przy tej chorobie. Przerywanie terapii to jednak złe rozwiązanie. Z pomocą przychodzą leki na potencję, takie jak np. Kamagra, które można stosować przy tego typu schorzeniach.

Łagodny przerost prostaty dotyka co drugiego mężczyznę w wieku powyżej 60 lat. Rozrośnięte komórki gruczołu krokowego uciskają na przewód moczowy i powodują problemy z oddawaniem moczu. Mężczyzna może czuć potrzebę częstego odwiedzania toalety lub obserwować uciążliwy wyciek z cewki moczowej. Przerost prostaty wpływa też na życie seksualne mężczyzny.

Przerost prostaty a seks

Choroby prostaty same w sobie nie mają negatywnego wpływu na sprawność seksualną mężczyzny. O ile nie wchodzą w grę inne czynniki powodujące zaburzenia erekcji, osiągnięcie satysfakcjonującego wzwodu zakończonego orgazmem nie powinno być dla chorego problemem. Jednak przerost gruczoły krokowego może powodować silny dyskomfort podczas stosunku seksualnego. Dlaczego tak się dzieje?

W prostacie i pęcherzykach nasiennych produkowany jest nie tylko płyn nasienny, ale też substancje nawilżające i umożliwiające odbycie stosunku seksualnego od strony technicznej. Gdy w gruczole krokowym występują zmiany chorobowe, produkcja tych związków zostaje zaburzona. W rezultacie stosunek seksualny może stać się dla mężczyzny przeżyciem nieprzyjemnym, a to z kolei wpłynąć na psychikę i spowodować zaburzenia erekcji.

Leki na prostatę

Przyczyną dysfunkcji seksualnych u mężczyzn nie jest sam przerost prostaty, ale leki, które stosuje się przy tej chorobie. A leczenie jest w tym wypadku absolutną koniecznością – w przeciwnym wypadku przerośnięty gruczoł krokowy mógłby doprowadzić do całkowitego zamknięcia światła przewodu moczowego. Cofający się mocz może spowodować nawet trwałe zmiany w nerkach.

W leczeniu chorób prostaty najczęściej stosuje się leki z grup alfablokerów i inhibitorów enzymu 5-alfareduktazy (5-ARI). Rozkurczają one mięśnie gładkie podścieliska gruczołu krokowego i szyi pęcherza moczowego. W rezultacie rozszerzają się naczynia krwionośne i obniża ciśnienie krwi. Niskie ciśnienie natomiast wprost prowadzi do zaburzeń wzwodu.

Leki na potencję przy przerośnie prostaty

Rozwiązaniem problemu impotencji jest zmiana leków stosowanych przy chorobach prostaty. Farmaceutyki z innych grup powodują jednak problemy z płodnością. Operację z kolei wykonuje się w ostateczności, gdy leki nie wykazują dostatecznego działania. Sfrustrowani problemami w życiu seksualnym panowie często decydują się na „przerwy” w stosowaniu leków, czego z oczywistych względów nie pochwalają urolodzy.

W większości przypadków leki na przerost prostaty można stosować równocześnie z lekami na potencję zawierającymi sildenafil, takimi jak np. Kamagra. Pozwalają one cieszyć się udanym życiem seksualnym bez konieczności przerywania leczenia. Należy jednak pamiętać, iż w każdym takim przypadku konieczna jest konsultacja ze specjalistą. Zaburzenia erekcji przy terapii chorób prostaty są czymś normalnym – nie zdziwią żadnego lekarza. Warto więc mu o tym powiedzieć i poprosić o przepisanie Kamagry.

Źródło artykułu: https://viagra.edu.pl/

Bez kategorii

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Previous reading
Blog kamagra pomaga w ustaleniu gdzie można nabyć lek na zaburzenia erekcji i trudności z osiągnięciem wzwodu
Next reading
Czym dokładnie jest lek Kamagra w żelu?